Bashkëshortja e Adem Demaçit vdiq nga pasojat që la Covid-19 – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Bashkëshortja e Adem Demaçit vdiq nga pasojat që la Covid-19

bashkeshortja-e-adem-demacit-vdiq-nga-pasojat-qe-la-covid-19

Gruaja e Adem Demaçit vdiq nga pasojat që la Covid-19.

Shqiptar Demaçi, djalë i veprimtarit Adem Demaçi, ka njoftuar se nënë e tij, Xhemajlije Hoxha Demaçi, ka vdekur sot pasdite si shkak i pasojave të Covid-19.

“Ju njoftojmë se nëna, vjehrra e gjyshja – Xhemajlije Hoxha Demaçi ndërroi jetë sot pasditë nga pasojat e Covid 19. Varrimi bëhet nesër në ora 12: 30 në varrezat e Lagjes Arberia (ish -Dragodani) nga rrethi i saj familjar. Të pame nuk do të organizohet për shkak të pandemisë. Faleminderit shumë për ngushëllimet tuaja”, ka shkruar ai.

Xhemajlije Hoxha Demaçi kishte 79 vjeç. Ndërsa, me ishte fillimi i viteve ’60-ta, kur Adem Demaçi, u martua me Xhemajlie Hoxhën.

Por disa vjet pas martesës dhe lindjes së dy fëmijëve, Abetares dhe Shqiptarit, Demaçi arrestohet nga shteti i atëhershëm jugosllav.

Të ngjajshme

9 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

albswiss.com

Kosova mbetët vendi i vetëm në Evropë që nuk ka filluar vaksinimin, ndërkaq Hoti e Zemaj lavdërohen për menaxhimin e pandemisë

albswiss.com

Dy ditë para ndeshjes futbollistike, Spanja thotë se nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës

albswiss.com