Dalin fotot e çiftit që mbetën pa shenja jete sot në Prishtinë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Dalin fotot e çiftit që mbetën pa shenja jete sot në Prishtinë

dalin-fotot-e-ciftit-qe-mbeten-pa-shenja-jete-sot-ne-prishtine

Ky është Lulzim Sopi dhe ish-bashkëshortja e tij, Sebahate Sopa që mbetën të vr’arë sot në mëngjes në lagjen Emshir në Prishtinë.

Çifti kanë qenë të divorcuar dhe vazhdimisht kanë pasur mospajtime mes vete, kanë treguar burimet.

Duket se deri tek akti tragjik i vr’asjes së ish-bashkëshortes ka ardhur për motive xhelozie.

Banorët kanë thënë për InseksOnline, se i dyshuari fillimisht ka qëlluar viktimën, i ka bërë disa hapa nga vendi i aktit dhe është kthyer për të kryer vetëv’rasjen.

Lajmin e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës.

“Rreth orës 09:00 policia ka pranuar informatën për dy persona të pajetë në lagjen Emshiri në Prishtinë. Menjëherë pas marrjes së informatës policia ka dalë në vendin e ngjarjes bashkë me prokurorin e shtetit dhe mjekët emergjent”, ka bërë të ditur për IndekOonline, zëdhënësi i Policisë së rajonin e Prishtinës Agron Borovci.

Të ngjajshme

Kjo është kryesia e re e LDK-së

albswiss.com

Bora e madhe vështirëson qarkullimin edhe në kryeqytet, kjo është gjendja në Kodrën e Trimave

albswiss.com

Rasti “Subvencioni 2021” – 9 zyrtarëve u caktohet paraburgim nga 1 muaj, 2 të tjerë lihen në arrest shtëpiak

albswiss.com