Deklarata e Lumir Abdixhikut pak para zgjedhjeve të brendshme në LDK – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Deklarata e Lumir Abdixhikut pak para zgjedhjeve të brendshme në LDK

deklarata-e-lumir-abdixhikut-pak-para-zgjedhjeve-te-brendshme-ne-ldk

Kandidati për kryetar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka mbërritur në Kuvendin Zgjedhor, ku pritet të garojë për të synuar udhëheqjen e partisë për dy vitet e ardhshme.

Abdixhiku është përgjigjur shkurt para mediave, duke thënë se është e rëndësishme që procesi të shkojë mirë, raporton Express.

“E rëndësishme është që procesi të shkojë mirë”, ka thënë shkurt Abdixhiku.

Abdixhiku para pak ditësh shpalli kandidaturën për kryetar të LDK-së.

Përveç Abdixhikut, në garë për kryetar të LDK-së janë edhe nënkryetari i deritanishëm, Lutfi Haziri dhe anëtari i kryesisë, Besian Mustafa.

Ishte në garë edhe Anton Quni, por ai u tërhoq pak para nisjes së Kuvendit zgjedhor.

Të ngjajshme

Bashkëshortja e Adem Demaçit vdiq nga pasojat që la Covid-19

albswiss.com

Hoxhaj i kërkon Lajçakut të kërkon falje për punën e hartës

albswiss.com

Arben Gashi i ia përmend VV-së demarkacionin dhe pakon e Ahtisaar-it

albswiss.com