Delegatët e LDK-së pritet ta konstituojnë Këshillin e Përgjithshëm – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Delegatët e LDK-së pritet ta konstituojnë Këshillin e Përgjithshëm

delegatet-e-ldk-se-pritet-ta-konstituojne-keshillin-e-pergjithshem

Lidhja Demokratike e Kosovës pritet që pas pak çasteve ta konstituojë edhe Këshillin e Përgjithshëm, pas zgjedhjes së kryetarit të ri, Lumir Abdixhiku.

Abdixhiku fitoi garën për të parin e LDK-së, duke marrë 191 vota të delegatëve të kësaj partie.

Lutfi Haziri dhe Besian Mustafa morën 116 përkatësisht 16 vota.

Të ngjajshme

Deputeti i Listës Serbe i kundërpërgjigjet Kurtit për ndryshime kushtetuese për bashkim kombëtar

albswiss.com

Rivalët brenda partisë dhe zgjedhjen e Vjosës presidente, Anton Quni ka disa fjalë

albswiss.com

Prishtinë: “Nëse nuk i sjell 8 mijë euro deri nesër, duhet të mi japësh 58 mijë”

albswiss.com