Dërgimi i parave, lajm fantastik nga WhatsApp – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Teknologji

Dërgimi i parave, lajm fantastik nga WhatsApp

dergimi-i-parave,-lajm-fantastik-nga-whatsapp

WhatsApp së shpejti mund të fillojë të lejojë përdoruesit të dërgojnë para njëri-tjetrit përmes bisedave të tyre.

Të quajtur WhatsApp Payments, kjo platformë është si në iOS ashtu edhe në Android. Raportet sugjerojnë që tipari përdor platformën UPI, e përdorur gjithashtu nga të tjerët si Google dhe Amazon, transmeton Telegrafi.

Për ta përdorur atë, përdoruesit e WhatsApp duhet të kenë një llogari bankare dhe kartë debiti të lidhur me platformën.

Kur aktivizohet, WhatsApp u dërgon udhëzime bankave për të filluar transferimin e parave midis llogarive përmes UPI.

Natyrisht, marrësi duhet të ketë gjithashtu një ID që të mund të marrë fondet.

Kjo formë njëherë është duke u testuar dhe së shpejti mund të lëshohet në përdorim.

WhatsApp është shumë i ngadaltë në krijimin e veçorive të reja, por aplikacioni ka qenë në formë kohët e fundit.

Të ngjajshme

Këto janë modelet më të reja sportive të Mercedes

albswiss.com

Qiraja në Hënë, a e dini sa do të kushtoj?

albswiss.com

WatsApp jep lajmin e keq për miliona njerëz

albswiss.com