Fatmir Sejdiu i ka disa fjalë për Kuvendin Zgjedhor të LDK-së – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Fatmir Sejdiu i ka disa fjalë për Kuvendin Zgjedhor të LDK-së

fatmir-sejdiu-i-ka-disa-fjale-per-kuvendin-zgjedhor-te-ldk-se

Ish-kryetari i LDK-së, Fatmir Sejdiu, ka uruar që Kuvendi i sotëm i LDK-së të jetë i mbarë dhe i unitetit.

Në një prononcim të shkurtër para hyrjes në sallën ku pritet të mbahet kuvendi, Sejdiu nuk ka pranuar të komentojë rreth kandidaturave të sotme për kryetarë.

“Mirë është që të jetë kuvend i mbarë. Kuvend i mbarë dhe kuvend i unitetit. S’kam komente ndaj kandidatëve”, deklaroi ai.

Lidhja Demokratike sot zgjedh kryetarin e ri pas dorëheqjes së Isa Mustafës që ishte si pasojë e rezultateve të zgjedhjeve të 14 shkurtit.

Të ngjajshme

Theret me thikë një person në Prishtinë

albswiss.com

Harta ku nuk shihej Kosova, a e pyeti Kurti – Lajçakun për të?

albswiss.com

Bëhuni gati, borë në vikend

albswiss.com