Fillon Kuvendi i LDK-së, pamje nga salla me delegatë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Fillon Kuvendi i LDK-së, pamje nga salla me delegatë

fillon-kuvendi-i-ldk-se,-pamje-nga-salla-me-delegate

Ka nisur Kuvendi i nëntë Zgjedhor i Lidhjes Demokratike të Kosovës ku pritet të zgjidhet kryetari i ri i partisë.

Në sallën e mbushur me delegatë, fjalën do ta marrë i pari kryetari i LDK-së, Isa Mustafa.

Rreth 330 delegatë të kësaj partie do të zgjedhin mes Lutfi Hazirit, Lumir Abdixhikut dhe Besian Mustafës, të cilët e kanë shpallur kandidaturën e tyre deri tani.

Anton Quni, i cili gjithashtu ishte deklaruar si njëri nga kandidatët, sot ka njoftuar se është tërhequr nga kandidatura, duke thënë se do ta mbështes njërin nga kandidatët tjerë.

Të ngjajshme

Kjo është mosha e viktimave të fundit nga COVID-19

albswiss.com

Një shtetas i huaj gjendet i vdekur në një banesë në Gjilan

albswiss.com

Fitore Pacollit i bien votat në Prishtinë, a do të mund të bëhet deputete

albswiss.com