Geci: Kam ofertë për t’iu bashkuar Vetëvendosjes – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Geci: Kam ofertë për t’iu bashkuar Vetëvendosjes

geci:-kam-oferte-per-t’iu-bashkuar-vetevendosjes

Gani Geci: Kam ofertë për t’iu bashkuar Vetëvendosjes.

Gani Geci ka folur për media pas zgjedhjes së Lumir Abdixhikut për kryetar të LDK-së.

Ndër të tjerash, Geci ka thënë se ka ende oferta për të kaluar në Lëvizjen Vetëvendosje.

“Edhe unë edhe vajza ime, oferta ka ende për të kaluar në Vetëvendosje’’, ka thënë shkurt Geci.

Kujtojmë se Marigona Geci, vajza e Ganiut ka siguruar edhe një mandat si deputete në Kuvendin e Kosovës.

Lumir Abdixhiku ndërkaq është emëruar dje kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës pas garës kundër dy kandidatëve të tjerë, Lutfi Hazirit dhe Besian Mustafës.

Abdixhiku ka marrë shumicën e votave të delegatëve derisa, ai do të udhëheq Lidhjen Demokratike për dy vitet e ardhshme.

Të ngjajshme

Parlamenti Evropian pritet nesër të miratojë raportin për Kosovën

albswiss.com

Kusari-Lila tregon pse u nxitua për ndryshimin e Ligjit për Zgjedhje

albswiss.com

10 mijë qytetarë të Kosovës janë vaksinuar nga Serbia

albswiss.com