Gjermania po kërkon punëtorë, këto profesione kanë përparësi – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Ekonomi

Gjermania po kërkon punëtorë, këto profesione kanë përparësi

gjermania-po-kerkon-punetore,-keto-profesione-kane-perparesi

Gjermania po kërkon punëtorë.

Problemet me vizat e punës mbeten, ndonëse Gjermania ka nevojë për punëtorë të huaj.

Ani pse janë mbyllur shumica e bizneseve në këtë shtet, Gjermania, pavarësisht kësaj, ka nevojë për fuqi punëtore në shumë sipërmarrje.

Edhe në vitin 2021, Gjermania do të ketë nevojë për punëtorë të huaj, përkundër pandemisë korona.

Kjo tregohet edhe përmes një sondazhi, i cili u bë nga një Fondacion gjerman, me përfaqësusesit e sipërmarrjeve në Gjermani, sipas së cilës 54% e sipërmarrjeve do të kenë nevojë për punëtorët e huaj, transmeton albinfo ch.

Nevoja më e madhe për punëtorë të huaj në Gjermani ka për sektorin e shëndetësisë dhe ndërtimtaria.

Të ngjajshme

Bitcoin shkon në 50,000 dollarë

albswiss.com

Përsëri do të ketë ndërprerje të rrymës

albswiss.com

Këto janë vendet që nesër nuk do të kenë energji elektrike

albswiss.com