Haradinaj hoqi dorë nga posti i deputetit, vjen reagimi nga zyrtari i AAK-së – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Haradinaj hoqi dorë nga posti i deputetit, vjen reagimi nga zyrtari i AAK-së

haradinaj-hoqi-dore-nga-posti-i-deputetit,-vjen-reagimi-nga-zyrtari-i-aak-se

Pasi që Daut Haradinaj hoqi dorë nga posti i deputetit, reagon zyrtari i AAK-së.

Selim Selimi, zyrtar i AAK’së, ka thënë se e vlerëson vendimin e dorëheqjes nga posti i mandatit të deputetit prej zyrtarit tjetër të kësaj partie, Daut Haradinajt, në mënyrë që t’ia lirojë postin Shemsedin Dreshajt.

Selimi, me anë të ‘Facebook-ut, ka thënë se mandati ndaj Dreshajt, i cili me profesion është mjek, vjen në kohë pandemie.

“Dauti ka vendos një standard të ri në përfaqësim, duke i lënë mandatin një mjeku të shquar si Shemsedin Dreshaj, në kohë pandemie”, thuhet në postim.

Postimi i plotë:

E vlerësoj lartë aktin e dorëheqjes së mikut tim, Daut Haradinaj nga mandati i deputetit në Kuvendin e Kosovës, me qëllim që t’i përkushtohet punës në parti në prag të zgjedhjeve lokale.

Dauti ka vendos një standard të ri në përfaqësim, duke i lënë mandatin një mjeku të shquar si Shemsedin Dreshaj, në kohë pandemie. Duke e uruar për mandatin Dr. Dreshajn, jam i bindur se ai do të jetë përfaqësues i fuqishëm i mantelbardhëve në Kuvendin e Kosovës.

Tempullit të demokracisë do t’i mungojë zëri më i fuqishëm dhe i artikuluar, Daut Haradinaj.

Të ngjajshme

Komisioni e kalon për votim tek deputetët ndryshimet e Ligjit për Zgjedhjet

albswiss.com

Avdullah Hoti dhuron gjak

albswiss.com

Këta janë të gjithë ministrat e Qeverisë Kurti

albswiss.com