Haziri: Duhet të ndërhyhet në Degë për t’u përgatitur për zgjedhje lokale – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Haziri: Duhet të ndërhyhet në Degë për t’u përgatitur për zgjedhje lokale

haziri:-duhet-te-nderhyhet-ne-dege-per-t’u-pergatitur-per-zgjedhje-lokale

Kandidati për kryetar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, para hyrjes në kuvend ku do të mbahet edhe zgjedhja e të parit të partisë, ka njoftuar se duhet të ndërhyhet në degë për të përgatitur në zgjedhje lokale.

Haziri ka folur për kundër kandidatët të cilët synojnë pozitën e kryetarit të partisë, po ashtu ka thënë se cili të fitojë do të bëjë një punë të mirë.

“Besoj shumë që Kuvendi do të zgjedh kryetarin e ri, është kuvend i jashtëzakonshëm që po përballemi mbas 31 viteve. Me kandidatët jem miqë e koleg të mirë dhe natyrisht shpresoj dhe besoj se secili që zgjidhet do të ketë një punë të rëndë”, ka thënë ai.

Ai shtoi se pret një krysi të re e cila do ta kthejë fuqishëm LDK-në në skenën politike, duke thënë se së pari duhet të ndërhyhet nëpër degët e partisë në komuna në mënyrë që të bëhet përgatitja për zgjedhjet lokale.

Po ashtu ai deklaroi se do të pranojë ftesën e Vetëvendosjes.

Të ngjajshme

U përleshen mes vete, Policia arreston burrin me tre djemtë e tij në Malishevë

albswiss.com

A do ta mbështesin Vjosa Osmanin për presidente, kjo është përgjigja e Abdixhikut

albswiss.com

Kryeministri në detyrë liron nga detyra Meliza Haradinajn

albswiss.com