Hoti e quan veprim të qëlluar hapjen e Ambasadës së Kosovës në Jeruzalem – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Hoti e quan veprim të qëlluar hapjen e Ambasadës së Kosovës në Jeruzalem

hoti-e-quan-veprim-te-qelluar-hapjen-e-ambasades-se-kosoves-ne-jeruzalem

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka njoftuar se është hapur edhe zyrtarisht Ambasada e Kosovës në Izraeli me seli në Jeruzalem, si pjesë e Marrëveshjes së arritur në Washington në shtator të vitit që shkoi.

Me këtë rast, kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka thënë se hapja e Ambasadës së Kosovës në Jerusalem është veprim i qëlluar.

Ai ka thënë se po shihet çdo ditë e më shumë rëndësia e marrëveshjes së Washingtonit.

“Hapja e Ambasadës së Kosovës në Jerusalem është veprim i qëlluar. Ka pas dilema por po shihet çdo ditë rëndësia e marrëveshjes”, ka thënë ai.

Të ngjajshme

Ky person e emërohet zëvendësminister në vend të Qazim Rrahmanit

albswiss.com

Letra e Gjykatës Kushtetuese, reagon partia që s’e kaloi pragun

albswiss.com

Shkarkohet sekretari i Ministrisë së Infrastrukturës, i afërm me djalin e Isa Mustafës

albswiss.com