Hyseni lihet jashtë Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Hyseni lihet jashtë Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së

hyseni-lihet-jashte-keshillit-te-pergjithshem-te-ldk-se

Skender Hyseni lihet jashtë Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së.

Lidhja Demokratike e Kosovës pas zgjedhjes së kryetarit të ri, e ka zgjedhur edhe Këshillin e Përgjithshëm.

Dy figura të larta të Lidhjes Demokratike të Kosovës, mungon emri i njërit prej anëtarët të vjetër në këtë listë me 131 emra të anëtarëve të rinj të Këshillit të Përgjithshëm.

Skender Hyseni, është lënë jashtë listës së këtij organi të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Skender Hyseni ishte angazhuar si koordinator për dialog me Serbinë, në qeverinë e kaluar që udhëhiqej nga Avdullah Hoti.

Ai për disa vite me radhë kishte mbajtur pozita të ndryshme brenda LDK-së dhe institucioneve vendore.

Të ngjajshme

Sami Lushtaku flet për humbjen e PDK’së, tregon se çfarë do të bëjnë për punën e kryetarit

albswiss.com

Alarmante: Në Klinikën Infektive veç edhe një shtrat i lirë

albswiss.com

Plagosja e dy punëtoreve të kompanisë së sigurimeve dhe tentativa për vjedhjen e parave, dalin pamje të reja

albswiss.com