iPhone 11 me probleme në ekran, zëvendësimi falas – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Teknologji

iPhone 11 me probleme në ekran, zëvendësimi falas

iphone-11-me-probleme-ne-ekran,-zevendesimi-falas

Kompania ”Apple” ka nisur në një shkallë globale një program falas zëvendësimi për ekranet me defekt të iPhone 11, thuhet në faqen e internetit të Cupertinos, ku sipas kompanisë një përqindje e vogël e ekraneve kanë një mosfunksionim lidhur me prekjen.

Ekranet janë montuar në disa iPhone 11 të prodhuara midis nëntorit 2019 dhe majit 2020.

”Apple” ka siguruar akses në faqen e saj nëse iPhone juaj është ndër ata që janë prekur nga problem. Po ashtu thuhet se të gjithë ata që kanë këtë problem, do të marrin zëvendësimin e ekranit falas.

Për të qenë të sigurt, përdoruesi duhet të vendosë numrin rendor të smartphone-it në këtë faqe interneti.

Kushdo që tashmë ka kryer riparimin mund të kontaktojë kompaninë për të marrë rimbursimin e shpenzimeve të bëra. Atsh

Të ngjajshme

Bien Facebook, Instagram dhe Messenger

albswiss.com

Zbulohen risit e Iphone 13, lansohet në shtator

albswiss.com

Dërgimi i parave, lajm fantastik nga WhatsApp

albswiss.com