Isa Mustafa arrin në Kuvend: LDK-ja do të kthehet prapë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Isa Mustafa arrin në Kuvend: LDK-ja do të kthehet prapë

isa-mustafa-arrin-ne-kuvend:-ldk-ja-do-te-kthehet-prape

Kryetari në dorëheqje i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se LDK-ja do të bëjë hapa pozitivë dhe do të kthehet sërish e fortë.

Mustafa këtë deklaratë e bëri pak para nisjes së Kuvendit zgjedhor të LDK-së nga i cili pritet të dalë kryetari i ri i partisë.

“Kuvendi sjellë një zgjedhje të një kryetari që do të vazhdoj udhëheqjen ne LDK-së mendoj se do të bëhen hapa pozitiv se do të kthehet prapë LDK-ja pas këtyre zgjedhjeve dhe do ta zërë vendin e duhur”, ka thënë Mustafa me të arritur në vendin ku do të zhvillohet mbledhja.

Ndërkaq, anëtari i Kryesisë së LDK-së, Ismet Beqiri tha para nisjes së Kuvendit Zgjedhor se e rëndësishme është që LDK-ja të kthehet në parti të fuqishme pas zgjedhjes së kryetarit të ri.

“Do të jetë një Kuvend zgjedhor ashtu siç di LDK-ja përgjithësisht me i mbajt. Tash e mora vesh që paskan mbet tre. Sidoqoftë ne presim që të kthejmë LDK-në në parti të fuqishme. Besojmë se kjo do të ndodh. Cilido që të fitojë në këtë garë duhet të bëjë përpjekje që LDK-në ta mbajë të unifikuar dhe ta fuqizojë”, ka thënë Beqiri.

Të ngjajshme

Musliu thotë se ërcënimi se nëse nuk zgjedhet Vjosa Presidente shkojmë në zgjedhje të reja është shantazh

albswiss.com

Lutfi Haziri komenton intervisten e Vjosa Osmanit në BBC

albswiss.com

PAMJE: Momenti kur Adem Jashari niset për në luftë

albswiss.com