Ish-këshilltarja e Kurtit i reagon Grenellit – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Ish-këshilltarja e Kurtit i reagon Grenellit

ish-keshilltarja-e-kurtit-i-reagon-grenellit

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas akuzave të ish-emisarit amerikan për bisedimet Kosovë-Serbi Richard Grenell, se Albin Kurti gjithmonë ka qenë antiamerikan.

Fëllanza Podrimja, ish-këshilltare e Kurtit, ka shkruar në Twitter se “kur Grenell flet keq për ju, do të thotë se jeni në rrugën e duhur”.

“Rregulla nr. 2: kur Richard Grenell flet keq për ju, ju jeni në rrugën e duhur”, ka shkruar Podrimja.

Ish-ambasadori Grenell e ka quajtur Kurtin “antiamerikan”, pasi sipas tij, ai ka qenë kundër administratës dhe politikës së SHBA-së ndër vite, duke përmendur ish-presidentët George Bush, Bill Clinton, Barack Obama dhe Donald Trump.

Të ngjajshme

Vdes një 2-vjeçar në Pejë, babai i tij thotë se u rrëzua nga shkallët e shtëpisë

albswiss.com

Gjatë javës fillon vaksionimi, bisedime për vaksina të tjera

albswiss.com

Edi Rama: Që nesër jemi të gatshëm të vaksinojmë të gjithë mjekët e Kosovës

albswiss.com