Këto janë veçoritë kryesore të BMW 4 2020 – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Teknologji

Këto janë veçoritë kryesore të BMW 4 2020

keto-jane-vecorite-kryesore-te-bmw-4-2020

Veçoritë kryesore të BMW 4 2020.

“E gjithë ideja”, thotë BMW, “është që të provojmë të gdhendim Serinë 4, për t’i dhënë asaj identitetin e vet, në vend që thjesht të shikohet si një version me dy dyer të Serisë 3”.

BMW M440i xDrive është një model gjithëpërfshirës, i cili kombinon përsosmërisë, performancës së fortë dhe zbukurimet luksoze që mund të prisni nga një BMW që kushton pothuajse 60,000 euro, raporton “Autoexpress”, transmeton lajmi net.

Konfigurimi me katër rrota e bën atë një makinë me performancë më të gjithanshme dhe shumë argëtuese.

Për të shkuar me pamjen e re të guximshme, BMW gjithashtu ka riparuar plotësisht atë që po ndodh nën lëkurë.

Seria e re 4 lëviz në grupin e fundit të komponentëve të shasisë së BMW, që do të thotë që Coupe tani është 128 mm më e gjatë se paraardhësi i saj dhe 27 mm më i gjerë.

Baza e rrotave është rritur me 41 mm, ndërsa pista është 28 mm më e gjerë në pjesën e përparme dhe 18 mm në pjesën e pasme.

Edhe me pezullimin e ulur dhe konfigurimin e amortizuesit më të fortë të dizajnuar. Udhëtimi është relativisht i butë, por edhe kur e ndërroni modalitetin e vozitjes, nga komforti te Sporti, jeni gjithmonë i vetëdijshëm për amortizimi i shkëlqyeshëm në tokë më të palëmuar.

Të ngjajshme

iPhone 11 me probleme në ekran, zëvendësimi falas

albswiss.com

Çfarë u ndodhi aplikacioneve më të përdorura në të gjithë botën, WhatsApp & Instagram s’funksionuan

albswiss.com

Ja shtetet që prodhojnë më së shumti vetura

albswiss.com