Koronavirusi shpërthen në gjithë Kosovën, 15 komuna në zonën e kuqe – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Koronavirusi shpërthen në gjithë Kosovën, 15 komuna në zonën e kuqe

koronavirusi-shperthen-ne-gjithe-kosoven,-15-komuna-ne-zonen-e-kuqe

Ministria e Shëndetësisë ka bërë rangimin e ri të komunave sipas zonave bazuar në rezultatet e IKSHPK-së, përkatësisht numrin e rasteve të reja të COVID-19 në 100.000 banorë në intervalin kohor prej shtatë ditësh.

Nga sot e deri më 19 mars, në zonën e kuqe janë 15 komuna:

Zveçani, Mitrovica e Veriut, Prishtina, Fushë Kosova, Kamenica, Leposaviqi, Peja, Zubin Potoku, Gjilani, Obiliqi, Gjakova, Mitrovica e Jugut, Novobërda,Vushtrria dhe Lipjani.

Në zonën e verdhë janë 12 komuna:

Podujeva, Istogu, Skenderaj, Klina, Deçani, Juniku, Suhareka, Ferizaji, Vitia, Kllokoti dhe Kaçaniku.

Në zonën e gjelbër janë 11 komuna:

Drenasi, Malisheva, Rahoveci, Mamusha, Shtimja, Graçanica, Dragashi, Shtërpca, Hani i Elezit, Ranillugu dhe Parteshi.

Të ngjajshme

Qytetarët thonë se po dalin negativ me Covid edhe përkundër simptomave

albswiss.com

Ku u fshehën dhe si u tentua të futen 7 kilogramë drogë në Kosovë përmes pikëkalimit kufitar në Vërmicë?

albswiss.com

E tepron deputeti i VV-së: Albin Kurti u sakrifikua kur mori vaksinën AstraZeneca

albswiss.com