KQZ thotë se deri të enjten janë rinumëruar 312 vendvotime – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

KQZ thotë se deri të enjten janë rinumëruar 312 vendvotime

kqz-thote-se-deri-te-enjten-jane-rinumeruar-312-vendvotime

KQZ: Deri të enjten janë rinumëruar 312 vendvotime.

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) është duke vazhduar rinumërimi i 552 vendvotime, kurse deri të enjten në mesnatë janë rinumëruar 312.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi.

“Deri të enjten në mesnatë janë rinumëruar 312 nga 552 vendvotime”, tha Elezi.

Ai, gjithashtu bëri të ditur se në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve është duke vazhduar procesi i vlerësimit të pakove nga diaspora.

KQZ ditën e enjte po ashtu ka marrë vendim që të rinumërohen edhe 58 vendvotime tjera. Rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve pritet të shpallen javën e ardhshme.

Të ngjajshme

Maloku: Kosova vend ku deputet s’të bë vota qytetare, po vota mafioze komisionerëve!

albswiss.com

Mimoza Kusari-Lila konfirmon se i kanë votat për zgjedhjen e presidentit: Dy deputetët e komuniteteve jo-serbe do të votojnë

albswiss.com

Lajmi i fundit: Ndërron jetë Murat Jashari

albswiss.com