Kurti reagon pas fitores së Lumir Abdixhikut, i bën një kërkesë publike – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Kurti reagon pas fitores së Lumir Abdixhikut, i bën një kërkesë publike

kurti-reagon-pas-fitores-se-lumir-abdixhikut,-i-ben-nje-kerkese-publike

Albin Kurti uron Lumir Abdixhikun, i kërkon bashkëpunim.

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti uron kryetarin e zgjedhur të LDK-së, Lumir Abdixhikun për fitoren në garën për të parin e partisë.

Kurti thotë se është interes i qytetarëve bashkëpunimi mes pozitës dhe opozitës.

Postimi i tij i plotë:

Dëshiroj të uroj punë të mbarë për z. Lumir Abdixhiku, i cili është zgjedhur kryetar i ri i LDK-së.

Është interes i përbashkët i çdo qytetari të Kosovës që partitë politike të hedhin hapa përpara sa i përket demokratizimit të brendshëm, bashkëpunimit midis opozitës dhe qeverisë për punë të dobishme, por edhe opozitarizmi i fortë për çështje të argumentuara drejt e saktë.

Nga ana ime, vullneti e korrektësia për bashkëpunim në interes të vendit e në përputhje me verdiktin që qytetarët dhanë në zgjedhjet e 14 shkurtit, nuk do të mungojë asnjëherë.

Të gjithë mund të japim shumë për Kosovën, e askush askujt nuk mundet më t’ia mohojë këtë të drejtë.

Të ngjajshme

Derisa vazhdon numërimi i votave, Vetëvendosje kalon 50%

admin

Blerta Deliu-Kodra zbulon biseden me Adelina Graincen, çfarë i tha ajo dy ditë më parë

albswiss.com

Imer Mushkolaj i reagon Enver Hasanit: Ti e ke uruar Isa Mustafën, mos t’ia futin kot, se marre!

albswiss.com