Ky është kandidati i parë i LDK-së që tashmë ka arritur në Kuvend – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Ky është kandidati i parë i LDK-së që tashmë ka arritur në Kuvend

ky-eshte-kandidati-i-pare-i-ldk-se-qe-tashme-ka-arritur-ne-kuvend

Besian Mustafa ndër të parët në kuvend të LDK-së

Kandidati për kryetar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa është ndër të parët që ka arritur në hotelin ku do të mbahet kuvendi zgjedhor.

Mustafa në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të mbajtura më 6 tetor të vitit 2019 kandidoi për deputet, duke rezultuar ndër 6 më të votuarit në listën e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Ai ka qenë Ministër i Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural në dy qeveritë e kaluara.

Zgjedhjet në LDK vijnë si reflektim ndaj rezultatit të pësuar në zgjedhjet parlamentare që u mbajtën me 14 shkurt, ku LDK u rëndit si parti e tretë.

Të ngjajshme

A e ndryshoi Kurti vendbanimin për shkaqe sigurie, flet zëdhënësi i qeverisë

albswiss.com

IPK jep detaje rreth aksionit “Jugu” në Prishtinë, ku u arrestuan tetë zyrtarë policorë

albswiss.com

Fatmir Limaj tregon se a do të shuhet Nisma

albswiss.com