Ky është urimi i Avdullah Hotit për Lumir Abdixhikun – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Ky është urimi i Avdullah Hotit për Lumir Abdixhikun

ky-eshte-urimi-i-avdullah-hotit-per-lumir-abdixhikun

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti e ka uruar Lumir Abdixhikun për zgjedhjen si kryetar i ri i LDK-së. Hoti ka thënë se LDK do të ketë sfida para vetes.

“Urime të gjithë anëtarëve të LDK-së për një Kuvend Zgjedhor demokratik. Urime Kryetarit Abdixhiku, shëndet e suksese. Do ta ketë mbështetjen e plotë të të gjithëve. Na presin sfida.

Falënderime z. Lutfi Haziri dhe z. Besian Mustafa për kontributin e tyre në këtë garë.

Kryetarin Isa Mustafa e falënderoj për kontributin e jashtëzakonshëm gjatë 11 viteve në krye të LDK-së” shkruan Hoti në urim.

Të ngjajshme

Osmani: E kemi borxh që mirënjohjen ndaj familjes Jashari ta bartim brez pas brezi

albswiss.com

A do të ndryshojnë masat, Qeveria në detyrë sapo mori këtë vendim

albswiss.com

Kjo është mosha e 6 viktimave të fundit me COVID-19 në Kosovë

albswiss.com