Lajçak nis vizitën treditore në Kosovë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Lajçak nis vizitën treditore në Kosovë

lajcak-nis-viziten-treditore-ne-kosove

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Beograd – Prishtinë dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Mirosllav Lajçak, nis sot vizitën në Ballkanin Perëndimor.

Lajçak do të qëndrojë në kryeqytetin e Republikës së Kosovës, Prishtinë, tri ditë duke filluar nga sot.

Më pas, ai do të vazhdojë vizitën në Serbi nga 3 deri më 4 mars dhe gjithashtu do të vizitojë Malin e Zi si pjesë e mandatit të tij rajonal nga 4 deri më 5 mars.

Lajçak planifikon të takohet me udhëheqjen politike të tre partnerëve të Ballkanit Perëndimor, si dhe me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian në terren

Të ngjajshme

Moszgjedhja e presidentit prodhon krizën më të thellë kushtetuese  

albswiss.com

Udhëkryqi i LDK-së

albswiss.com

Vazhdojnë emërimet familjare, “shpërblehet” edhe gruaja e funksionarit të VV-së

albswiss.com