Lëndohet një person derisa ishte duke punuar në Fushë Kosovë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Lëndohet një person derisa ishte duke punuar në Fushë Kosovë

lendohet-nje-person-derisa-ishte-duke-punuar-ne-fushe-kosove

Lëndohet rëndë një person në vendin e punës në Fushë Kosovë, arrestohet pronari dhe mbikëqyrësi i kompanisë.

Një punëtor është lënduar aksidentalisht në vendin e tij të punës në fshatin Bresje të Fushë Kosovës dhe është dërguar në QKUK.

Sipas mjekut, gjendja e tij shëndetësore është e rëndë. Policia e Kosovës ka arrestuar pronarin dhe mbikëqyrësin e firmës.

“Fsh. Bresje, Fushë Kosovë 26.02.2021 – 12:40. Viktima mashkull kosovar ka kërkuar ndihmë mjekësore, pasi që aksidentalisht ishte lënduar në vendin e tij të punës. Viktima është dërgua në QKUK dhe sipas mjekut, gjendja e tij shëndetësore është e rëndë. Është arrestuar pronari dhe mbikëqyrësi i firmës të dyshuarit meshkuj kosovar. Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.”, thuhet në raportin e policisë.

Të ngjajshme

Dënohet ish-deputetja Shqipe Pantina

albswiss.com

Shqipëria i pranon edhe 50 mijë vaksina ruse

albswiss.com

Si të bashkoni një Kosovë thellësisht të ndarë? Vëni emrin Trump një liqeni

albswiss.com