Lumir Abdixhikut nuk shkon nesër në takim me Kurtin e Osmanin: Mund të takohemi të… – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Lumir Abdixhikut nuk shkon nesër në takim me Kurtin e Osmanin: Mund të takohemi të…

lumir-abdixhikut-nuk-shkon-neser-ne-takim-me-kurtin-e-osmanin:-mund-te-takohemi-te…

Lumir Abdixhiku, ka folur për media pasi u zgjedh kryetar i ri i LDK-së.

Ai ka thënë se nuk do të shkojë nesër në takimin e ftuar nga Vjosa Osmanin dhe Albin Kurtin për ditën e nesërme, pasi ka thënë se nesër do të dale në zyrë të partisë.

“E kam të pamundur të marrë pjesë në takimin e nesërm. E falënderoj konstruktivitetin e Vjosa Osmanit dhe Albin Kurtit për ftesën, por e kam të pamundur për shkak se nesër do të dale në zyret e LDK-së dhe e propozoj të premten si datë të takimit eventual”, ka thënë Abdixhiku.

I pyetur nëse LDK do të qëndrojë në sallë me rastin e zgjedhjes së presidentit, Abdixhiku nuk ka dhënë një përgjigje të prerë, duke pohuar se do të jenë konstruktiv në ndërtimin e institucioneve të shtetit.

Të ngjajshme

I pari u infektua me COVID-19, kjo është gjendja shëndetësorë e 78-vjeçarit nga Vitia

albswiss.com

Nis vaksinimi kundër COVID-19 i personelit të shërbimit mjekësor të FSK-së

albswiss.com

E dhimbshme: Vdes në moshën 18-vjeçare mitrovicasi që jetonte në Suedi

albswiss.com