Malishevë: 33 raste aktive me Covid-19 – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Malishevë: 33 raste aktive me Covid-19

malisheve:-33-raste-aktive-me-covid-19

33 raste aktive me koronavirus në Malishevë.

Aktualisht në komunën e Malishevës janë 33 raste aktive me virusin Covid-10.

Sipas njoftimit të kësaj komune në 24 orët e fundit, një person është shëruar nga koronavirusi dhe janë shënuar edhe 5 raste të tjera.

“Në 24 orët e fundit, në territorin e Komunës së Malishevës, një person është shëruar nga covid-19, ndërsa janë regjistruar edhe pesë raste të reja.

Këto të dhëna janë konfirmuar nga ana e IKSHPK dhe ITRSHP në Prizren, në komunikimin e rregullt me Komunën e Malishevës, si dhe në komunikim me rastet në terren”, thuhet në njoftimin e komunës.

Njoftimi i plotë:

Në 24 orët e fundit, në territorin e Komunës së Malishevës, një person është shëruar nga covid-19, ndërsa janë regjistruar edhe pesë raste të reja.

Këto të dhëna janë konfirmuar nga ana e IKSHPK dhe ITRSHP në Prizren, në komunikimin e rregullt me Komunën e Malishevës, si dhe në komunikim me rastet në terren.

Gjendja e përgjithshme me covid-19 në Komunën e Malishevës, është kjo: Nga fillimi i pandemisë së covid-19, e deri më sot, janë regjistruar 848 raste me covid, prej tyre 768 janë shëruar, 47 kanë vdekur dhe aktiv me covid janë edhe 33 persona.

Të ngjajshme

Ministri Çeku i dërgon telegram ngushëllimi familjes pas vdekjes së aktorit Rasim Thaçi – Cima

albswiss.com

Këta pritet të jenë disa nga ministrat e Qeverisë Kurti 2

albswiss.com

5 të vdekur dhe 445 raste të reja me koronavirus

albswiss.com