Meliza Haradinaj-Stublla: Shpifësit ma pamundësuan të jem prezente sot në Jerusalem – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Meliza Haradinaj-Stublla: Shpifësit ma pamundësuan të jem prezente sot në Jerusalem

meliza-haradinaj-stublla:-shpifesit-ma-pamundesuan-te-jem-prezente-sot-ne-jerusalem

Ish-ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka uruar hapjen e ambasadës së Kosovës në Jerusalem, ndërsa mes urimit, ka përmendur “shpifësit”, të cilët sipas saj ia kanë pamundësuar që të jetë sot prezente në Jerusalem.

Haradinaj-Stublla ka shkruar se pavarësisht pengesave të mëdha brenda e jashtë, ndihet e lumtur që kjo arritje u përmbyll.

“Edhe pse shpifësit ma pamundësuan kurorëzimin e kësaj pune me praninë time të planifikuar sot në Jerusalem, jam shumë e lumtur që përkundër pengesave të mëdha brenda e jashtë, kjo arritje u përmbyll – duke hapë horizont të ri për Kosovën tonë”, ka shkruar Haradinaj-Stublla.

Të ngjajshme

BE pret formimin e shpejtë të institucioneve pas certifikimit të zgjedhjeve nga KQZ

albswiss.com

Anton Quni: U tërheqa nga gara për t’i lënë rrugë frymës së re, bashkë do ta rikthejmë dinjitetin e Lidhjes

albswiss.com

Pacolli i reagon Kurtit: Qytetarët kanë nevojë për vaksina më shumë sesa politikanët

albswiss.com