Miratohen kandidaturat e Hazirit, Abdixhikut dhe Mustafës për kryetar të LDK-së – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Miratohen kandidaturat e Hazirit, Abdixhikut dhe Mustafës për kryetar të LDK-së

miratohen-kandidaturat-e-hazirit,-abdixhikut-dhe-mustafes-per-kryetar-te-ldk-se

Kuvendi Zgjedhor i LDK-së ka miratuar në mënyrë unanime tre kandidaturat për kryetar të LDK-së.

Kandidaturat e Lutfit Hazirit, Lumir Abdixhikut dhe Besian Mustafës janë miratuar në mënyrë unanime, pa asnjë votë kundër.

Pas kësaj ka filluar shtypja e fletëvotimeve të kandidatëve për kryetar të LDK-së.

Pas kësaj delegatët kanë dalë në pushim dhe më pas pritet të rikthehen në sallë ku pritet të fillon edhe votimi për kryetarin e ri të LDK-së.

Gara do të jetë e fshehtë.

Kujtojmë se nga gara në momentet e fundit është tërhequr Anton Quni.

Të ngjajshme

Rëndohet situata me COVID-19 në Spitalin e Pejës

albswiss.com

Albin Kurti mbledh Qeverinë përsëri në orën 19:00

albswiss.com

Infektologu kosovar thotë se mbi 600 mijë njerëz e kanë kaluar koronavirusin në Kosovë

albswiss.com