MPJ e Rusisë flet rreth marrëveshjes Kosovë – Serbi: Procesi nuk bën të përshpejtohet – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Showbiz

MPJ e Rusisë flet rreth marrëveshjes Kosovë – Serbi: Procesi nuk bën të përshpejtohet

mpj-e-rusise-flet-rreth-marreveshjes-kosove-–-serbi:-procesi-nuk-ben-te-pershpejtohet

Ministria e Punëve të Jashtme e Rusisë ka folur rreth dialogut Kosovë – Serbi dhe fitores së Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Zëdhënësja e kësaj ministrie, Maria Zakharova, e ka cilësuar “të ashtuquajtur” marrëveshjen për normalizim të marrëdhënieve mes Kosovës e Serbisë, duke shtuar se procesi nuk bën të përshpejtohet.

Sipas tyre, duhet që të hartohet një plan i zbatueshëm që është i pranueshëm edhe nga publiku.

“Ne e konsiderojmë çdo përpjekje për të përshpejtuar të ashtuquajturën normalizim përfundimtar midis Beogradit dhe Prishtinës dhe vendosjen e një afati kohor arbitrar për arritjen e kësaj si shkatërruese. Është më e rëndësishme të koordinohet një plan i zbatueshëm që gjithashtu do të pranohet nga publiku”, thuhet nga MPJ e Rusisë në Twitter.

Të ngjajshme

Vendim i papritur nga Gold Ag, ky është veprimi i fundit i tij

albswiss.com

Tea merr vendimin e papritur pas ndarjes nga Bearti

albswiss.com

Ky është reagimi i Sares kur ia ngatërrojnë vajzën me djalë

albswiss.com