Nga këto komuna vijnë rastet e reja me koronavirus në Kosovë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Nga këto komuna vijnë rastet e reja me koronavirus në Kosovë

nga-keto-komuna-vijne-rastet-e-reja-me-koronavirus-ne-kosove

Janë konfirmuar 445 raste të reja me koronavirus në Kosovë.

IKSHPK njofton se nga 2.570 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, 445 kanë rezultuar pozitive, përcjell ORAinfo.

Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 179 raste, Gjakovë 39 raste, Pejë 37 raste, Prizren 29 raste, Gjilan 24 raste, Ferizaj 16 raste, Mitrovicë 14 raste, Fushë-Kosovë 13 raste, Lipjan 13 raste, Vushtrri 13 raste, Podujevë 12 raste, Rahovec 8 raste, Kamenicë 7 raste, Skenderaj 7 raste, Suharekë 7 raste, Drenas 5 raste, Dragash 4 raste, Istog 4 raste, Obiliq 4 raste, Graçanicë 3 raste, Deçan 2 raste, Kllokot 2 raste dhe me nga një rast komunat Klinë, Malishevë dhe Viti.

Ndërkaq sot janë shëruar edhe 264 pacientë të tjerë kurse pesë persona të prekur me Covid-19 kanë ndërruar jetë./ORAinfo/

Të ngjajshme

Aksident i rëndë, dy të vdekur

albswiss.com

Ndërpritet përkohësisht greva, nis qarkullimi i autobusëve në Kosovë

albswiss.com

Nis vaksinimi kundër COVID-19 i personelit të shërbimit mjekësor të FSK-së

albswiss.com