Numërohen mbi 10 mijë vota me kusht, ky është rezultati – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Numërohen mbi 10 mijë vota me kusht, ky është rezultati

numerohen-mbi-10-mije-vota-me-kusht,-ky-eshte-rezultati

Janë umëruar mbi 10 mijë vota me kusht.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se deri tani janë numëruar mbi 10 000 vota me kusht dhe të personave me aftësi të kufizuara.

Sipas KQZ-së, Lëvizja Vetëvendosje deri tani ka 4977 vota, pasuar nga Partia Demokratike e Kosovës me 1838.

Lidhja Demokratike e Kosovës deri tash ka marrë 1130 vota dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës 1069.

Gjithsej, janë 31 500 me kusht dhe 2800 vota të personave me aftësi të kufizuara.

Të ngjajshme

Albin Kurti thotë se duhet ta ndryshojmë Kushtetutën që Kosova dhe Shqipëria të bashkohen

albswiss.com

Ambasada në Izrael mbetet në duart e Kurtit

albswiss.com

Vendi i Ambasadës, “varet” nga Izraeli

albswiss.com