Numërohen mbi 5 mijë vota me kusht, Vetëvendosje prin bindshëm – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Numërohen mbi 5 mijë vota me kusht, Vetëvendosje prin bindshëm

numerohen-mbi-5-mije-vota-me-kusht,-vetevendosje-prin-bindshem

Rreth 5 mijë vota me kusht janë numëruar në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve deri tani.

Nga ky numërim, Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 2.230 vota, Partia Demokratike e Kosovës 1.134, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës 695, Lidhja Demokratike e Kosovës 491, Nisma Socialdemokrate 172 etj.

Janë rreth 31 mijë e 500 vota me kusht dhe rreth 2 mijë e 800 vota të personave me nevoja të veçanta, të cilat u takojnë komunave të ndryshme dhe që do të numërohen këtu në QNR.

Të ngjajshme

Kryeministri në detyrë kërkon nga Shoqata e Transportuesve që të kthehen në detyrë

albswiss.com

Koronavirusi ua mori jetën 1 mijë e 844 kosovarëve

albswiss.com

“Dasmat të mbahen në platformën ‘Zoom’”

albswiss.com