2.6 C
Geneva
Thursday, April 25, 2024

Osmani: Kosova do të qëndrojë me Ukrainën deri në fitore

“Fitorja e Ukrainës është fitore e Evropës!”.

Kështu ka thënë presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pas samitit për Ukrainën që u mbajt sot në Tiranë.

Presidentja e vendit theksoi se fitorja e Ukrainës “është fitore ndaj atyre që duan ta destabilizojnë Ballkanin Perëndimor dhe të rikthejnë mendësinë e dhunës e shkatërrimit!’.

Kosova, sipas saj, “do të qëndrojë me Ukrainën deri në fitore”.

 

Të Fundit
spot_img
Postimet më të lexuarat
spot_imgspot_img