Osmani thërret për të martën mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Osmani thërret për të martën mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit

osmani-therret-per-te-marten-mbledhjen-e-kryesise-se-kuvendit

Vjosa Osmani ka thirrur për të martën mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës.

Siç merr vesh Kanal10, mbledhja e Kryesisë së Kuvendit do të mbahet në ora 9:00 dhe se tashmë ftesat u janë dërguar anëtarëve të kryesisë së kaluar.

Kjo mbledhje do të mbahet me qëllim të përgatitjeve për mbajtjen e seancës së parë konstituive të Kuvendit të Kosovës.

Për çështjen e krijimit të institucioneve të reja, gjatë së hënës, Vjosa Osmani dhe Albin Kurti kanë takuar ushtruesin e detyrës së kryetarit të PDK-së Enver Hoxhaj dhe kryetarin e AAK-së Ramush Haradinaj.

Të ngjajshme

Nga këto vendbanime vijnë të infektuarit e fundit me koronavirus

albswiss.com

BE-ja shpreh keqardhje për hapjen e Ambasadës së Kosovës në Jerusalem

albswiss.com

A është bërë deputet Driton Selmanaj? Kaq vota ka marrë

albswiss.com