Pas ambasadës, Kosova së shpejti vendosen marrëdhënie ushtarake me Izraelin – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Pas ambasadës, Kosova së shpejti vendosen marrëdhënie ushtarake me Izraelin

pas-ambasades,-kosova-se-shpejti-vendosen-marrëdhënie-ushtarake-me-izraelin

Së shpejti vendosen edhe marrëdhëniet ushtarake mes Kosovës dhe Izraelit.

Marrëdhëniet shtetërore mes Republikës së Kosovës dhe Izraelit pritet të thellohen edhe më shumë.

Pas vendosjes së marrëdhënieve diplomatike dhe hapjes së Ambasadës së Kosovës në Jerusalem pritet të ketë edhe bashkëpunime në sferën ushtarake, njofton Klan Kosova.

Kështu bënë të ditur nga Forca e Sigurisë së Kosovës përmes një postimi në Twitter.

“Sa më shpejt që të jetë e mundur do t’i vendosim marrëdhëniet ushtarake me Izraelin. Hap i madh zhvillimtar ndërmjet Kosovës dhe Izraelit”, thuhet në postimin e FSK-së.

Të ngjajshme

Kusari-Lila: Seanca për presidentin s’ka qenë temë diskutimi në Kryesinë e Kuvendit

albswiss.com

Osmani dhe Lumir Abdixhiku bashkë në Kuvend

albswiss.com

Dy të arrestuarit në Telekom, njëri ish këshilltari i Agim Veliut, tjetri i Selim Selimit

albswiss.com