Pas takimit me Kurtin, Lajçak nuk prononcohet për media – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Pas takimit me Kurtin, Lajçak nuk prononcohet për media

pas-takimit-me-kurtin,-lajcak-nuk-prononcohet-per-media

Lajçak nuk prononcohet për media pas takimit me Kurtin.

Ka përfunduar takimi mes përfaqësuesit special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi Mirosllav Lajçak dhe kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, i cili ka zgjatur për një orë dhe ata nuk janë prononcuar për mediat.

Ky është takimi i parë i diplomatit sllovak në vizitën treditore që ka nisur sot në Kosovë.

Ai nesër në orën 08:00 do të zhvillojë takim me ushtruesen e detyrës së presidentes Vjosa Osmani, për të vijuar me kryeministrin në detyrë Avdullah Hoti dhe më pas me liderët e partive politike.

Pas Kosovës, Lajçak do të qëndrojë për vizitë në Serbi më 3 dhe 4 mars, dhe në Mal të Zi më 4 dhe 5 mars.

Të ngjajshme

Aksident i rëndë, dy të vdekur

albswiss.com

Partitë pa qëndrim për zgjedhjen e presidentit

albswiss.com

Kurti për reciprocitetin e targave: Nuk po ndodh asgjë e jashtëligjshme, po zbatohet një marrëveshje për të cilën është pajtuar edhe Serbia

albswiss.com