Pas u zgjodh kryetar, Lumir Abdixhiku ka dy fjalë për Isa Mustafën – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Pas u zgjodh kryetar, Lumir Abdixhiku ka dy fjalë për Isa Mustafën

pas-u-zgjodh-kryetar,-lumir-abdixhiku-ka-dy-fjale-per-isa-mustafen

Abdixhiku e shpall Mustafën kryetar nderi.

Lidhja Demokratike e Kosovës e ka shpallur ish-kryetarin e saj, Isa Mustafën, kryetar nderi. Kjo thuhet nga LDK-ja se është bërë me propozim të Lumir Abdixhikut, kryetar i LDK-së, i cili është zgjedhur të dielën gjatë ditës.

Isa Mustafa kishte dhënë dorëheqje nga LDK-ja pas rezultatit të zgjedhjeve se 14-shkurtit. Kandidatë për këtë pozitë ishin paraqitur Lutfi Haziri, Lumir Abdixhiku, Besian Mustafa dhe Anton Quni.

Ky i fundit është tërhequr nga kandidimi të dielën pak para procesit të brendshëm zgjedhor.

Të ngjajshme

Grenell ‘godet’ Bashkimin Evropian për çështjen e liberalizimit të vizave për kosovarët

albswiss.com

Kurti luan pak me fjalët: Duket që pranvera si mot ju vonua asaj politike, erdhi në muajin prill

albswiss.com

Nesër në orën 10:00 seanca konstituive e Kuvendit, ky është rendi i ditë

albswiss.com