Policia gjobit 678 qyetetarë për mosrespektim të masave anti-COVID – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Policia gjobit 678 qyetetarë për mosrespektim të masave anti-COVID

policia-gjobit-678-qyetetare-per-mosrespektim-te-masave-anti-covid

Gjobiten 678 qyetetarë për mosrespektim të masave anti-COVID.

Gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës ka shqiptuar 678 gjoba ndaj banorëve të Kosovës që nuk respektuan masat anti-COVID.

1775 gjoba janë shqiptuar për shkelësit e rregullave të trafikut, ndërsa gjatë 24 orëve kanë ndodhur 55 aksidente.

Dje po ashtu u arrestuan 28 persona për vepra të ndryshme penale. 12 janë dërguar në mbajtje dhe 6 në vuajtje të dënimit.

Të ngjajshme

Kjo është mosha e personave që humbën jetën nga Covid-19

albswiss.com

Dalin pamjet: Autoblindat serbe lëvizin në zonë malore afër kufirit me Kosovën

albswiss.com

Rrënohet një mbindërtim pa leje në Prishtinë

albswiss.com