Policia jep detaje për vrasjen e dyfishtë: Viktimat janë një grua dhe një burrë të moshës 44-vjeçare – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Policia jep detaje për vrasjen e dyfishtë: Viktimat janë një grua dhe një burrë të moshës 44-vjeçare

policia-jep-detaje-per-vrasjen-e-dyfishte:-viktimat-jane-nje-grua-dhe-nje-burre-te-moshes-44-vjecare

Policia e Kosovës, ka konfirmuar se dyshohet për një vrasje dhe një vetëv’rasje në Emshir të Prishtinës.

Kështu ka bërë të ditur zëdhënësi i policisë në rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.

“Nga këqyrja e vendit të ngjarjes – kryerjes së ekzaminimeve forenzike të deritanishme si dhe veprimeve të para hetimore policia ka ngritur versionin e hetimit se kemi të bëjmë me rast të vr’asjes dhe vetëv’rasjes”, ka thënë Borovci.

Viktimat janë një femër 44 vjeç dhe një mashkull 44 vjeç, shtetas kosovarë.

“Viktimat një femër 44 vjeç dhe një mashkull 44 vjeç, shtetas kosovarë, kanë humbur jetën nga plagët e marra me armë zjarri. Në vendin e ngjarjes policia ka sekuestruar edhe një armë zjarri ( revole ) e cila dyshohet të jetë arma e përdorur në rast. Aktualisht po vijon puna hetimore për zbardhjen e plotë të motiveve dhe rrethanave të ngjarjes”, tha Borivci.

Të ngjajshme

“Ishalla i bën mirë të rinjve”, 88-vjeçari flet pasi mori vaksinën anti-Covid

albswiss.com

FSK-së i jepet Kodra që e ka veriun në “pëllëmbë të dorës”, do të ndërtohet bazë ushtarake

albswiss.com

Shi dhe borë, ky është parashikimi i motit për vikend

albswiss.com