Policia kërkon ndihmen e qytetarëve për të arrestuar këtë person, akuzohet për këto vepra – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Policia kërkon ndihmen e qytetarëve për të arrestuar këtë person, akuzohet për këto vepra

policia-kerkon-ndihmen-e-qytetareve-per-te-arrestuar-kete-person,-akuzohet-per-keto-vepra

Policia e Kosovës kërkon ndihmen tuaj për të kapur këtë person, akuzohet për disa vepra

Policia e Kosovës – Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, bazuar në ligj për publikimin e fotos me shënime tjera të personit të kërkuar më autorizim të Prokurorisë Themelore nё Pejё, me qëllim lokalizimin dhe rrjedhimisht arrestimin e tij, lëshon: Kërkesë për bashkëpunim me qytetarët.

Personi i kërkuar është:

• ALI (Mehmet) MORINA i lindur me 04.08.1993 nё fshatin Dresnik- Klinë.

I akuzuari është i kërkuar për veprat penale:

• “HYRJE NE SISTEMET KOMPJUTERIKE”

• “KANOSJE”

• “LENDIM I LEHTË TRUPOR”

Policia e Kosovës kërkon nga qytetarët e Republikës së Kosovës që kushdo që ka informacion për vendndodhjen e personit të dyshuar në foton e bashkangjitur, të lajmërojë Policinë e Kosovës apo të lajmërohet në stacionin më të afërt policor.

Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, çdo të Premte do të publikojë nga një ose më shumë persona në kërkim, për të cilët kërkohet ndihma e qytetarëve me qellim, sjelljen e tyre para drejtësisë.

Numrat e telefonit dhe adresat elektronike kontaktuese për të kontaktuar Policinë e Kosovës:

– 192 dhe 080019999 (pa pagesë)

– 039 432 327-Drejtoria Rajonale Pejë

– E-mail adresa: info@kosovopolice.com

Të ngjajshme

Nisma akuzon Mytaher Haskukën për emërimet familjare në DKA, i quan skandaloze

albswiss.com

Lajmërohet “Cima” nga Intensiva: Gjendja ime është e rëndë

albswiss.com

Palmer për Grenellin: Nuk e përfaqëson qeverinë amerikane, është një qytetar i thjesht

albswiss.com