Pritet të përmbyllet sot procesi i rinumërimit të vendvotimeve – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Pritet të përmbyllet sot procesi i rinumërimit të vendvotimeve

pritet-te-permbyllet-sot-procesi-i-rinumerimit-te-vendvotimeve

Sot pritet të përmbyllet procesi i rinumërimit të vendvotimeve.

Sot pritet të përmbyllet procesi i rinumërimit të vendvotimeve dhe vlerësimit të pakove të supozuara me fletëvotime të ardhura nga jashtë.

Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka thënë se pas këtyre dy proceseve pritet numërimi i votave nga diaspora e atyre me kusht, për të vazhduar më pastaj me shpalljen e rezultateve përfundimtare.

Elezi ka bërë të ditur se deri të premten kanë përfunduar me rinumërimin e rreth 70 për qind të vendvotimeve, të cilat i janë nënshtruar këtij procesi.

Kanë mbetur 118 vendvotime që të rinumërohen nga gjithsej 552 vendvotime.

Të ngjajshme

Gani Geci: LDK ta propozojë Murat Jasharin për President ose t’i kthejnë deputetët e Listës Vjosa

albswiss.com

Edhe dhjetë persona arrestohen për mashtrim

albswiss.com

Quni pret të zgjidhet kryetar i LDK-së: Kam mbështetje të konsiderueshme

albswiss.com