Qytetarët më në fund mund të pajisen me targa – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Qytetarët më në fund mund të pajisen me targa

qytetaret-me-ne-fund-mund-te-pajisen-me-targa

Më në fund, qytetarët mund të pajisen me targa.

Qytetarët e Republikës së Kosovës mund të pajisen me targa të veturave pasi dje ka arritur kontigjenti i tyre.

Nga Ministria e Punëve të Brendshme në një përgjigje për IndeksOnline kanë konfirmuar se janë furnizuar me targa të mjatueshme për të gjithë qytetarët.

Sipas tyre, dje është bërë edhe shpërndarja e tyre në të gjitha qendrat për regjistrim të automjeteve.

“Ka arritur kontigjenti, nga dje në të gjitha qendrat për regjistrim të automjeteve ka filluar pajisa me targa për të gjithë qytetarët.

Qytetarët gjatë pajisjes duhet t’u permbbahen rekomandineve të IKSHPK-së. Dhe nuk kanë nevojë të bëjnë radhë të gjata të rezikojnë shëndetin e tyre në pandemi, pasi ka sasi të mfaftueshme të targave”, thuhet në përgjigje.

Të ngjajshme

Gazeta Amerikane për Kosovën: Në vendin e ish-rebelëve, gratë gjejnë fuqinë tek kutitë e votimit

albswiss.com

Paguhen shtesat prej 100 eurosh për mësimdhënësit parauniversitarë

albswiss.com

Besnik Berisha tenton të arsyetohet, publikon pamje të reja ku 18-vjeçari shihet duke mbajtur kokën e zemrën me duar, pasi vret Agonis Tetajn

albswiss.com