Reagimi i Sali Berishes pas zgjedhjes së Abdixhikut kryetar i LDK-së – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Reagimi i Sali Berishes pas zgjedhjes së Abdixhikut kryetar i LDK-së

reagimi-i-sali-berishes-pas-zgjedhjes-se-abdixhikut-kryetar-i-ldk-se

Berisha uron Abdixhikun.

Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka uruar Lumir Abdixhikun për zgjedhjen e tij si kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës.

“Miq, sot Lidhja Demokratike e Kosovës në kongresin e saj zgjodhi midis tre kandidaturave, kryetar të ri, njërin prej drejtuesve të saj më të respektuar, z.Lumir Abdixhiku”.

“Me këtë rast, le t’i urojmë të dashur miq kryetarit të ri të LDK-së suksese në misionin e tij shumë të rëndësishëm të udhëheqjes së LDK-së. Urime!”, ka shkruar Berisha në rrjetin social Facebook.

Të ngjajshme

15 të vdekur e 448 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

albswiss.com

10 të vdekur e 836 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

albswiss.com

Reagon Ukaj pas përplasjeve mes Qunit dhe Selmanajt: Po përzihet Perzereni, na u kan qartë zotnitë ndër veti

albswiss.com