Rekord rastesh nga Covid-19 në Prishtinë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Rekord rastesh nga Covid-19 në Prishtinë

rekord-rastesh-nga-covid-19-ne-prishtine

Tre pacientë kanë vdekur dhe 426 raste të reja me Covid-19 janë konfirmuar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Numri më i madh i rasteve është paraqitur në komunën e Prishtinës.

Këto janë rastet nëpër komuna:

Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 172 raste, Pejë 36 raste, Gjakovë 32 raste, Ferizaj 27 raste, Gjilan 26 raste, Mitrovicë 20 raste, Fushë-Kosovë 13 raste, Prizren 13 raste, Lipjan 9 raste, Rahovec 9 raste, Deçan 8 raste, Podujevë 8 raste, Vushtrri 8 raste, Kamenicë 6 raste, Shtime 6 raste, Viti 6 raste, Drenas 5 raste, Istog 5 raste, Graçanicë 3 raste, Kaçanik 3 raste, Obiliq 3 raste, Klinë 2 raste, Skenderaj 2 raste dhe me nga një rast komunat Dragash, Junik, Malishevë dhe Suharekë. /ORAinfo/

Të ngjajshme

Vendos PZAP, ua ndalon 6 komisionerëve pjesëmarrjen në zgjedhje për 5 vite

albswiss.com

Merret vendimi, nxënësit e këtyre klasave kthehen në shkolla nga java e ardhshme

albswiss.com

Deputeti i VV-së “godet” Adelina Graincën, pasi la PDK-në për partinë e tij

albswiss.com