Shërohen edhe 206 pacientë nga koronavirusi në Kosovë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Shërohen edhe 206 pacientë nga koronavirusi në Kosovë

sherohen-edhe-206-paciente-nga-koronavirusi-ne-kosove

Janë konfirmuar 453 raste të reja me koronavirus.

ISHPK njofton se nga 3.680 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, 453 kanë rezultuar pozitiv, përcjell ORAinfo.

Ndërkaq sot janë shëruar edhe 206 pacientë të tjerë kurse 4 të prekur me koronavirus kanë ndërruar jetë.

Postimi i plotë:

206 TË SHËRUAR DHE 453 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 3.680 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 453 raste pozitive.

Brenda 24 orëve janë raportuar 4 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 3 raste (83, 76, 70 vjeç), Skenderaj 1 rast (58 vjeç).
Numri total i rasteve pozitive është 69.230 raste nga 307.332 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.599 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 206 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 59.849 raste, kurse numri i rasteve aktive është 7.782.

Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 185 raste, Pejë 39 raste, Prizren 27 raste, Gjakovë 22 raste, Podujevë 22 raste, Gjilan 21 raste, Fushë-Kosovë 17 raste, Mitrovicë 17 raste, Kamenicë 14 raste, Rahovec 13 raste, Vushtrri 12 raste, Klinë 9 raste, Lipjan 9 raste, Ferizaj 7 raste, Drenas 6 raste, Suharekë 6 raste, Deçan 4 raste, Istog 4 raste, Kaçanik 4 raste, Viti 4 raste, Malishevë 3 raste, Obiliq 3 raste, Shtime 2 raste dhe me nga një rast komunat Dragash, Kllokot dhe Skenderaj.

Mbuloni gojën dhe hundën me maskë!

Mbani higjienën!

Respektoni distancën!

Të ngjajshme

Me këtë armë dyshohet që u krye vrasja mbrëmë në Gradicë

albswiss.com

Nuk ndalen polemikat, gazetari i WSJ-së i reagon Ischinger-it: Shqetësimi i Grenellit është me të drejtë

albswiss.com

Vrasje e dyfishtë në lagjen “Kalabria” në Prishtinë

albswiss.com