Syla thotë se të gjithë u bënë Vetëvendosje e madhe: PDK e vetmja në opozitë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Syla thotë se të gjithë u bënë Vetëvendosje e madhe: PDK e vetmja në opozitë

syla-thote-se-te-gjithe-u-bene-vetevendosje-e-madhe:-pdk-e-vetmja-ne-opozite

Syla thotë se të gjithë u bënë Vetëvendosje e Madhe.

Gazetari Valon Syla i ka parë zgjedhjet në LDK si formë për bashkëngjitje të VV-së në legjislaturën e ardhshme.

Syla, me anë të ‘Facebook’-ut, ka përmendur edhe AAK-në, të cilët sipas tij po tentojnë të bashkëpunojnë me Kurtin për postin e presidentit.

Sipas tij, i vetmi subjekt politik në opozitë do mbetet PDK-ja.

Postimi i plotë:

Krejtë kapërcynë në VV, direkt dhe indirekt. Zgjedhjet në LDK treguan se ma përpara po llogaritet ti bashkohen Albin Kurtit se sa ti bëjnë opozitë…

AAK poe’ kërkon Presidentin në mënyrat e tyre, që ofrojnë poashtu një bashkëpunim nëse Kurti e do… Por, një gjë është e qartë tash e tutje, që PDK po mbet e vetmja në opozitë.

A po bëhemi të gjithë një Vetëvendosje e Madhe?

LDK shkoj… te kqyrim.

Të ngjajshme

Prokuroria po e heton rastin e vdekjes së azilkërkuesit në Prishtinë

albswiss.com

Caktohet nga Gjykata seanca për ministrin Liburn Aliu

albswiss.com

Pas ambasadës, Kosova së shpejti vendosen marrëdhënie ushtarake me Izraelin

albswiss.com