Temperatura të papritura na presin nga nesër – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Temperatura të papritura na presin nga nesër

temperatura-te-papritura-na-presin-nga-neser

Parashikimi i motit për javën e ardhshme.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se java e parë e muajit mars do të karakterizohet me mot relativisht të ngrohtë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-17 gradë Celsius.

Në fundjavë parashihet të ketë zhvillim të vranësirave të cilat vende–vende do të sjellin shi dhe ulje të temperaturave në të dy vlerat ekstreme.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-6 m/s.

Si pasojë e masave anticiklonike të stacionuara ditë më parë mbi territorin tonë, kushtet biometeorologjike do të jenë mesatarisht të mira, sepse ndotësit vazhdojnë të mbeten të ekuilibruar në stadet e para të Troposferës.

Të ngjajshme

Aksioni në “Call Center”, Prokuroria Speciale ngrin 700 mijë euro

albswiss.com

Infektologu Valbon Krasniqi paralajmëron valën e re të pandemisë

albswiss.com

Ish-ambasadori serb: Progresi në bisedimet me Kosovën këtë vit nuk është realist

albswiss.com