U mashtrua se kishte fituar dhuratë në internet, prizrenalia i humbi 20 mijë euro – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

U mashtrua se kishte fituar dhuratë në internet, prizrenalia i humbi 20 mijë euro

u-mashtrua-se-kishte-fituar-dhurate-ne-internet,-prizrenalia-i-humbi-20-mije-euro

Një qytetar nga Prizreni është mashtruar keq, pasi ka rënë pre e mashtrimeve përmes mesazheve elektronike.

Viktima kishte pranuar një mesazh se ka fituar një dhuratë dhe në kundërvlere të kësaj dhurate të njëjtit i ishte thënë se duhet të paguajë rreth 20 mijë euro, çka e ka bërë.

Viktima këto para i kishte paguar përmes transaksioneve bankare nga data 20 shkurt 2021 deri më tani, duke mos e ditur se është mashtruar.

Pasi e kishte kuptuar se ka rënë pre e mashtrimit, ai kishte lajmëruar policinë.

Më pas policia në Prizren në konsultim me prokurorin e Shtetit kanë filluar hetimet për rastin e mashtrimit.

Hetimet për këtë rast janë duke vazhduar.

Të ngjajshme

Donika Gërvalla falënderon Greqinë për qasjen konstruktive në raport me Kosovën

albswiss.com

Dy femra arrestohen në Prishtinë, dyshohen për prostitucion

albswiss.com

Harrohet virusi, Prizreni përplot me vizitorë

albswiss.com