Vetëvendosje reagon pas certifikimit të rezultatit të zgjedhjeve – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Vetëvendosje reagon pas certifikimit të rezultatit të zgjedhjeve

vetevendosje-reagon-pas-certifikimit-te-rezultatit-te-zgjedhjeve

Lëvizja Vetëvendosje reagon pas certifikimit të rezultatit të zgjedhjeve.

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve të 14 shkurtit.

Në reagimin e kësaj partie thuhet se qytetarët u deklaruan se vendit duhet t’i hapet një perspektivë e re dhe pa korrupsion.
Sipas VV-së, qytetarët kanë vendosur që regjimi i vjetër të shkojë në shpi.

“Qytetarët u përcaktuan qartë në referendumin e 14 shkurtit. Me 50.28% ata u deklaruan se regjimi i vjetër duhet të shkojë dhe vendit duhet t’i hapet perspektivë e re, me zhvillim e pa korrupsion, me mirëqenie e mirëqeverisje. Urime!”, thuhet në reagim.

Përndryshe, KQZ-ja sot ka certifikuar rezultatet e zgjedhjeve. Nga certifikimi i këtyre rezultateve, Vetëvendosje ka 50,28 përqind apo 438 mijë e 335 vota, PDK 148 mijë e 285 vota apo 17%, LDK ka 110 mijë e 985 apo 12,73%.

Të ngjajshme

Në Cyrih nderohen 90 dëshmorët shqiptarë nga Zvicra, që u flijuan në Kosovë

admin

Lumiri godet ‘Gardën e Vjetër’, lë jashtë Kryesisë së LDK-së

albswiss.com

Deputeti i PDK-së: Do ta votoja Qosjen ose Murat Jasharin për president

albswiss.com