Visar Ymeri: LDK e nisi mirë sot, Lumiri është zgjedhja e duhur – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Visar Ymeri: LDK e nisi mirë sot, Lumiri është zgjedhja e duhur

visar-ymeri:-ldk-e-nisi-mire-sot,-lumiri-eshte-zgjedhja-e-duhur

Ymeri: LDK e nisi mirë sot, Lumiri është zgjedhja e duhur.

Ish-kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe ish-deputeti, Visar Ymeri ka përkrahur zgjedhjen e Lumir Abdixhikut si kryetar të LDK’së, raporton Gazeta Express.

Në një shkrim në Twitter, Ymeri ka thënë se Abdixhiku është zgjedhje e duhur për LDK’së.

Ai ka thënë se Abdixhiku nuk do ta ketë të lehtë pasi që LDK’ja është në gjendjen më të rëndë që nga themelimi, por ky subjekt e ka nisur mirë.

Shkrimi i plotë:

Lumiri është zgjedhja e duhur në LDK.

Është i qartë ideologjikisht, i qëndrueshëm politikisht, e i artikuluar mediatikisht.

Të lehtë nuk e ka. LDK është në gjendjen më të rëndë ç’prej themelimit.

LDK mirë e nisi sot. Pati pluralitet kandidatësh e pranim demokratik rezultati.

Të ngjajshme

PE-ja voton raportin për Kosovën

albswiss.com

Vjosa Osmani në ceremoninë e FSK-së: Kushdo që kërcënon ShBA-në ka kërcënuar Kosovën.

albswiss.com

8 të vdekur dhe 578 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

albswiss.com